nie, Sty 17, 2021

W pierwszej części cyklicznych testów opisałem wam głównie samą ideę zmiany pozycji piłkarza, często z konieczności, ale mając zawsze na uwadze własną wizję. Tym razem nie będzie inaczej, bo mam zamiar poruszyć tematykę środka pola oraz tego ile wnosi dobrze dobrana obsada tych właśnie pozycji. Oczywiście nie obędzie się bez właściwego testera, a mianowicie Antoine Griezmann.

Jak dobrze wiemy, jest on nominalnym skrzydłowym lub też napastnikiem. Za czasów gry w Atletico jeden z najlepszych na swojej pozycji na świecie. Jak to u mnie bywa w FM zawsze mam problemy ze stawianiem na takie gwiazdy. Mam obawę, że nie wykorzystam ich umiejętności do maksimum. Dlatego też często staram się zrobić sobie z tego pewnego rodzaju zadanie połączone z dziwną obsesją szukania nowych rozwiązań.

Czy pomysły się sprawdzają? A może są kompletnie idiotyczne?

Otóż tak, często są to niezrozumiałe i dziwne twory mojej menadżerskiej obsesji, jak chociażby ściąganie Messiego na stare lata do Espanyolu, by tam popykał sobie cofniętego rozgrywającego. Kreatora ostatnich podań, osoby rozciągającej grę, dyrygenta i zarazem kluczowego zawodnika zespołu. Z Francuzem miałem troszkę ułatwioną sprawę i zarazem pewnie nie do końca trafiony pomysł testu wideo. Postanowiłem zrobić z niego typowego PD, zawodnika box to box – walczącego i skutecznego niczym maszyna o kodzie seryjnym: RL9. Głównym jego zadaniem było zdobywanie przepięknych goli zza pola karnego. Idąc tym tropem starałem się w symulacji dostosować taktykę pod zawodnika. Skutek był jednak średni, głównie dlatego, że w czasie symulacji (mimo odpowiednich ustawień) asystent wprowadzał korekty w stylu gry – dostosowanie się pod przeciwnika.

Zanim jednak dojdziemy do symulacji spójrzmy jeszcze na jego kluczowe atrybuty. Osobiście skupiam się na kilku, które widzę jako kluczowe dla PD.

Zaczynając od technicznych: strzał z dystansu, przyjęcie piłki, drybling oraz wykończenie akcji. Można z nimi dywagować i się nie zgadzać, ale jak to bywa każdy manager ma swój utarty schemat. Atrybutami psychicznymi są: gra bez piłki, decyzje, pracowitość oraz przewidywanie. Jeśli chodzi o atrybuty fizyczne to im wyższe, tym lepiej, głównie jednak: równowaga, szybkość i przyspieszenie. *Każde z atrybutów zostanie opisane niebawem w “ENCYKLOPEDIA FOOTBALL MANAGERA” tworzonej przez @VRC – serdecznie zapraszam się zapoznać.

Jak przypatrzymy się wymienionym przeze mnie atrybutom, to po pierwsze są one na dość wysokim poziomie (jak nie na wyśmienitym), a po drugie nie da się ich przypisać piłkarzowi grającemu w środku pola. Niemniej musimy jednak pamiętać o głównym założeniu, którym jest strzelanie goli i to w dużej ilości – nie pozycja o tym stanowi, a gra samego zawodnika.

Po pierwszym sezonie gry Francuza na pozycji klasycznego PD można stwierdzić wiele, chyba najważniejsze jest to, że gole to mu wpadały i to całkiem często. W 41 meczach strzelił aż 15 goli i zanotował 5 asyst. Powiedziałbym, że test numer jeden się sprawdził – dorzucił jeszcze 11 sezonu na pozycji pomocnika środkowego.

Sezon drugi w jego wykonaniu był delikatnie mówiąc rokiem przejściowym, dopiero wtedy odczuł zmianę pozycji. Kilka atrybutów poleciało mu w dół, co było oczywiście do przewidzenia. Natomiast jego gra nie była aż taka zła, w 48 meczach strzelił 9 goli i zanotował 7 asyst oraz 7 krotnie został zawodnikiem meczu. Można tutaj stwierdzić, że zaczął grać mniej indywidualnie pomimo tego, iż nadal jest to od niego wymagane. Możliwe, że wymuszona nauka gry jako PD zmusiła go do gry bardziej zespołowo? Zmniejszyła się jego agresywna gra do przodu, charakterystyczna dla skrzydłowych z dużą dozą fantazji i porywczości.

W sezonie trzecim jego gra jeszcze bardziej przypominała typowego środkowego pomocnika, grającego dla zespołu, a nie własnych osiągnięć. W 51 meczach tylko 8 goli i 3 asysty. To najgorszy rezultat jak do tej pory, nie umiem tego wytłumaczyć – niestety nie mam też takiej wiedzy, gdyż nie podjąłem się analizy tego przydatku w czasie samej symulacji, co w tym momencie mogę uznać za duży błąd.

Kończąc tą trzy sezonową symulacje chciałbym was zaprosić do materiału wideo dokumentującego bramki z poczynań mojego pomocnika oraz dokumentacją każdego z sezonów. Materiał ma podobny charakter co poprzedni.

autor: Krzysztof Bogumił Pilarczyk „DobiFM”

Tags: ,

Related Article

0 Comments

Pingback: Homepage

Pingback: Eastwood Bank's

Pingback: PrescriptionCards

Pingback: After Hrs Clinic

Pingback: Electricity Rates

Pingback: Vid Slack

Pingback: mo gap ran

Pingback: mo thay vang

Pingback: dotnek.com

Pingback: nam mo thay tat ke

Pingback: golden dumps

Pingback: DevOps companies

Pingback: Male sex dolls

Pingback: Sex dolls for sale

Pingback: VR80

Pingback: Bullpup Shotgun

Leave a Comment