pon, Lis 30, 2020

Witam ponownie.

Czas odkryć karty. Na początek może, zaproszę na krótki trailer prezentujący wyzwanie z jakim chcę się zmierzyć:

 

 

Magellan Challenge – Trailer

 

Wszystko powinno być teraz jasne. Gdyby jednak nie było lub ktoś niedowierzałby temu co właśnie zobaczył, potwierdzę – wyzwanie będzie polegało na zdobyciu dwustu mistrzostw, w dwustu krajach świata. Nie do zrobienia, awykonalne, zajmujące zbyt wiele czasu… Wiem, jednak spróbuję.

 

ZAŁOŻENIA I CELE

 

1. Tak jak pisałem wcześniej, celem będzie zdobycie dwustu tytułów mistrzowskich w dwustu krajach lub terytoriach zależnych na świecie. Na ten moment mam 199 w pełni zgodnych plików, więc być może ta liczba będzie ostateczna. Czekam jeszcze na jeden plik. Ligi posiadam z dwóch dodatków ze strony fmscout.com. Jeden od Timo (wszystkie jakie zrobił), drugi od qwerta (uzupełnienie).

2. Pisząc “mistrzostwo” mam oczywiście na myśli wygranie ligi, będąc w klubie pełen sezon. W przypadku lig rozgrywających mecze systemem “dwumistrzowskim” (np. Clausura i Apertura), wystarczy mi mistrzostwo tylko jednej z tych dwóch rund.

3. Nie interesują mnie ani puchary krajowe, ani kontynentalne.

4. Nie używam przycisku szybkiej symulacji meczu (instant button). Uważam to za bezczeszczenie FM’a.

5. Niedopuszczalne jest pójście na chociażby jeden dzień urlopu.

 

STRUKTURA KARIERY

 

1. Cel oczywiście musi zostać zrealizowany na jednym sejwie. W przypadku crush dumpów, spowodowanych dodatkowymi ligami i takimi które będą uniemożliwiały kontynuowanie gry, rozpoczynamy grę na nowym sejwie, a poprzednie dokonania będą zaliczone.

2. Na ten moment mam wgrane 199 kraje, które po pierwszych testach wydają się stabilne. Azja (44), Afryka (48), Europa (54), Ameryka Płn i Środkowa (33), Ameryka Płd (9), Oceania (11).

3. Zacznę od wgrania 20 lig z najsłabszych krajów rankingu FIFA plus 10 terytoriów zależnych których w tym rankingu nie ma. Będę grał tylko w najwyższej lidze danego kraju i tylko takie ligi będą wczytywane. Po zdobyciu mistrzostwa jakiegoś kraju, usuwam ten kraj i dodaje kolejny najsłabszy z rankingu FIFA. Zawsze chcę mieć maksymalnie w grze 30 państw. Korzystałbym z rankingu lig, ale nie znalazłem takiego który obejmowałby wszystkie ligi świata. Owszem, są takie, podzielone na federacje, ale nijak zestawienie ich nie jest proporcjonalne. Każda federacja punktuje inaczej i na innych zasadach.

4. Rozpoczynam bezrobotny, bez doświadczenia i licencji. Mam nadzieję, że uda się znaleźć pracę 😉

5. Jeżeli w pewnym momencie się zatnę (nikt nie będzie mnie chciał zatrudnić), dopuszczalne będzie użycie edytora. Oby nie! Cel jednak jest najważniejszy.

 

PROBLEMY JAKIE MOGĘ NAPOTKAĆ

 

No i tutaj mamy ich wiele.

1. Moja psychika która może nie podołać wyzwaniu i mocno go wydłużyć. Jednak jestem pewien, że jeśli nie stanie się nic o czym napiszę w kolejnych punktach, to prędzej czy później zakończę tą misję.

2. Rozsypany sejw. Zapis gry to tylko plik. Pliki zapisów w FMie się sypią, szczególnie takie z ogromą bazą i sporą ilością danych. Grę będę zapisywał często i nie interesuje mnie widok w “Status gry” gdzie w ciągu sezonu będzie 100 zapisów. Najważniejsze żeby zapis był bezpieczny, bo jest to wyzwanie kilkuletnie.

3. Błędy w rozgrywkach. Większość lig na których gram to pliki pochodzące z dodatków. Nie wiadomo jak zachowają się one gdy będziemy np. w roku 2135. Mogą być niegrywalne…

4. Brak pracy. Być może będę musiał pewne ligi omijać, by wrócić do nich później, ponieważ moja reputacja nie pozwoli mi dostać tam posady. To akurat najmniejszy z problemów.

 

RAPORTY

 

Całe wyzwanie będzie na bieżąco pokazywane na moim kanale YT. Tutaj będę zamieszczał streszczenia po każdym sezonie w formie raportów.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z dodatkowymi ligami, mógłby przed czymś przestrzec to chętnie wysłucham. Każda rada, wskazówka mile widziana. Mam jeszcze kilkanaście dni na przemyślenie tematu i wyłapanie wszystkich potencjalnych problemów. Podchodzę do tego na poważnie i muszę mieć plan B i C na każdy z nich.

Pozdrawiam 🙂

 

autor: vrc

Tags: ,

Related Article

1 Comment

Stallker 5 marca, 2020 at 9:57 pm

Witam.

Pomysł dosyć mocny, ale jednocześnie inspirujący i za to należą się brawa.

Zastanawiałem się nawet chwilę nad tym, czy sam bym podołał i uznałem że jak najbardziej…… nie 🙂

Wymyśliłem swój challenge (chyba że już taki istnieje)

Wygranie 55 lig europejskich od najsłabszej według rankingu UEFA, czyli na sezon obecny od San Marino następnie Macedonia Północna, Islandia itd.

Grę rozpocznę od 5 najsłabszych lig jako bezrobotny na licencji i doświadczeniu automatycznie dobranym do tych lig.
Emocje bedą jak na grzybobraniu 🙂

Leave a Comment